Střelec (Sagittarius) – charakteristika znamení

23. listopadu – 21. prosince

Střelec (Sagittarius) je deváté znamení zvěrokruhu, spojené se zemským elementem a planetou Jupiter. Lidé narození ve znamení Střelce jsou obvykle charakterizováni jako optimističtí, dobrodružní a nezávislí. Mají rádi svobodu a jsou otevření novým zkušenostem.

Střelci jsou obvykle velmi společenští a mají rádi setkávání s lidmi. Mají rádi cestování, objevování nových kultur a zemí a jsou ochotni se vystavit novým zážitkům. Jsou velmi nadšení, energičtí a mohou být velmi inspirativní pro ostatní. Jsou také velmi vtipní a mají dobrý smysl pro humor.

Střelci mají obvykle velké plány a cíle a jsou ochotni dělat, co je třeba, aby jich dosáhli. Mají vysokou úroveň energie a jsou schopni se vypořádat s výzvami a překážkami. Mají silnou vůli a nebojí se riskovat, aby dosáhli svých cílů.

Na druhé straně jsou Střelci obvykle velmi upřímní a mohou být velmi přímí v situacích, kdy to může někoho zranit. Mají také tendenci být impulzivní a někdy mohou jednat bez přemýšlení o následcích svých akcí. Proto mohou mít někdy problémy s udržením dlouhodobých vztahů nebo s dodržováním svých závazků.

Sagittarius v řecké mytologii

V řecké mytologii se znamení Střelec spojuje s mnoha mytickými postavami a bývá vyobrazený jako kentaur.

V astrologii je znamení Střelce spojováno s cestováním, dobrodružstvím a ambicí. Lidé narození ve znamení Střelce jsou obvykle dobrodružní, zvídaví a ambiciózní a často touží po svobodě a nezávislosti. Tento základní motiv vychází z Heraklova neustálého hledání nových výzev a dobrodružství.

Jak se k sobě hodí Střelec a další znamení

Ve vztazích se Střelci hodí především k dalším ohnivým znamením, jako jsou Beran a Lev, protože tyto značky jsou také velmi energické a mají stejnou vášeň pro dobrodružství a nové zážitky. Střelci také mohou mít dobré vztahy s ostatními znameními, které mají rády svobodu a nezávislost, jako jsou Blíženci nebo Vodnáři. S vodními znameními, jako jsou Rak nebo Ryby, mohou mít Štírleci obvykle obtížnější vztahy kvůli jejich emocionální povaze a citlivosti.

Znamení Střelec - Sagittarius