Kozoroh (Capricorn) – charakteristika znamení

22. prosince – 20. ledna

Kozoroh (Capricorn) je desáté znamení zvěrokruhu, spojené se zemským elementem a planetou Saturn. Lidé narození ve znamení Kozoroha jsou obvykle charakterizováni jako ambiciózní, disciplinovaní a praktičtí. Mají silnou vůli a jsou ochotni tvrdě pracovat, aby dosáhli svých cílů.

Kozorohové jsou obvykle velmi odpovědní a mají rádi pořádek a disciplínu. Jsou velmi dobře organizovaní a dokáží si dobře plánovat svůj čas. Jsou velmi spolehliví a lidé se na ně mohou spolehnout v situacích, kdy je třeba řešit problémy. Kozorohové také obvykle mají velkou zodpovědnost a mají vysoké nároky na sebe i na ostatní.

Kozorohové jsou často velmi trpěliví a vytrvalí. Nebojí se tvrdé práce a dokáží se vypořádat s obtížnými situacemi. Jsou velmi praktičtí a mají skvělý smysl pro detail. Obvykle se nebojí riskovat, pokud to bude nezbytné k dosažení svých cílů. Kozorohové také obvykle mají velmi vysoké standardy a nejsou spokojeni s méně než dokonalostí.

Na druhé straně mohou Kozorohové být občas příliš vážní a pevní. Mohou se také zdát příliš uzavření a neochotní sdílet své pocity s ostatními. Mohou také mít tendenci být nároční na sebe i na ostatní a být příliš tvrdí vůči sobě i vůči ostatním.

Jak se k sobě hodí Kozoroh a další znamení

Ve vztazích jsou Kozorohové obvykle velmi stabilní a věrní, ale mohou mít problémy s projevováním emocí. Hodí se nejlépe k dalším zemským znamením, jako jsou Býk a Panna, protože tyto značky také mají praktický přístup k životu a jsou velmi stabilní. Kozorohové také mohou mít dobré vztahy s vodními znameními, jako jsou Rak a Ryby, protože tyto značky jsou velmi emocionální a citlivé. S ohnivými znameními, jako jsou Beran a Lev, mohou mít Kozorohové obvykle obtížnější vztahy, protože jsou to značky, které jsou více zaměřené na dobrodružství a jsou spíše spontánní.

Znamení Kozoroh - Capricorn