Ryby (Pisces) – charakteristika znamení

21. února – 20. března

Ryby (Pisces) jsou dvanácté znamení zvěrokruhu, spojené s vodním elementem a planetou Neptun. Lidé narození ve znamení Ryb jsou obvykle charakterizováni jako citliví, empatičtí a kreativní jedinci. Mají výraznou intuici a mohou mít tendenci vnímat svět kolem sebe na hlubší úrovni než většina ostatních.

Ryby jsou obvykle velmi citlivé a mají silný duchovní rozměr. Mohou se být velmi vnímaví k potřebám druhých a často mají silnou touhu pomáhat ostatním. Ryby také mohou mít velkou představivost a jsou velmi kreativní. Mnoho umělců, básníků a spisovatelů je narozených ve znamení Ryb.

Ryby se také mohou zdát poněkud plaché a neochotné ukázat svou pravou tvář. Mají sklon k únikovému chování a mohou se dostat do situací, kdy se snaží uniknout ze skutečnosti, protože se jim zdají příliš obtížné. Mohou také mít tendenci být závislí na ostatních, protože jim chybí sebevědomí a sebejistota.

Lidé narození v znamení Ryb jsou obvykle citliví, intuitivní a umělecky založení. Mají sklony k romantice a snovému myšlení a jsou schopni vcítit se do pocitů ostatních. Podobně jako ryby, jsou často ochotni pomáhat druhým a být pozorní k jejich potřebám.

Jak se k sobě hodí Ryby a další znamení

Ve vztazích jsou obvykle velmi citlivé a oddané. Chtějí být milovány a respektovány a mají obvykle silnou touhu po romantice. Nejlépe se hodí k dalším vodním znamením, jako jsou Rak a Štír, protože tato znamení také mají tendenci být velmi citlivé a empatické. Mohou dobře vycházet také s dalšími kreativními znameními, jako jsou Blíženci a Kozoroh. Ryby mohou mít obtížnější vztahy s ohnivými znameními, jako jsou Beran a Lev, protože tato znamení jsou pro ně obvykle příliš energické a impulzivní.

Znamení Ryby - Pisces