Štír (Scorpio) – charakteristika znamení

24. října – 22. listopadu

Štír (Scorpio) je osmé znamení zvěrokruhu, spojené s vodním prvkem a planetou Pluto. Lidé narození ve znamení Štíra jsou obvykle charakterizováni jako vášniví, intenzivní a vytrvalí. Mají silnou vůli a jsou schopni se přizpůsobit různým situacím.

Lidé narození ve znamení Štíra mají často hluboké a intenzivní emoce, ale současně si je nechávají pro sebe. Mají tendenci být tajemní a nezřídka se zabývají věcmi, které ostatním zůstávají skryty. Jsou velmi soustředění na své cíle a mají obvykle vysoké nároky na sebe i na druhé.

Štíři jsou schopni být velmi věrní a oddaní, ale na druhé straně mohou být velmi nároční a žárliví. Mají tendenci se snažit ovládat situaci a lidé kolem nich musí být připraveni na to, že mohou být výzvou k překonání. Štíři se často nebojí ukázat svou negativní stránku a mohou být velmi vášniví až agresivní v situacích, kdy se cítí ohroženi.

Na druhé straně jsou Štíři velmi intuitivní a mají tendenci být schopni cítit a porozumět pocitům druhých. Mají také velmi dobrou schopnost analýzy a jsou schopni vidět hlouběji do věcí. Jsou často schopni vidět skryté vztahy a motivace, což jim umožňuje získat výhodu v různých situacích.

Jak se k sobě hodí Štír a další znamení

V partnerských vztazích se Štíři hodí především k dalším vodním znamením, jako jsou Rak a Ryby, protože tato znamení jsou obvykle citlivá a emocionální, což jim umožňuje porozumět hlubokým emocím a vášním Štírů. Štíři také mohou mít dobré vztahy s dalšími silnými znameními, jako jsou Býk a Lev, protože tyto značky jsou schopny držet krok s intenzitou Štírů a nabídnout jim stabilní oporu a podporu.

S ostatními vzdušnými znameními, jako jsou Váhy a Blíženci, mohou mít Štíři obvykle obtížnější vztah.

Znamení Štír - Scorpio